Jarní úklid v plném proudu!

Kdy jindy lépe vyčistit domácnost než právě v tomto období? Sluneční parsky zachytí všechny nedostatky, a tak, ať mnohdy nechceme, vylezou, a my zjistíme, že nás dům není až tak čistý, jak se zdá. A právě tento impuls nás nakopte k tomu, abychom s nepořádkem začali něco dělat. Tak „šlápněte do pedálů“, oprašte smeták s hadrem a jde se gruntovat!

Začněte od shora
Tím nemyslím od stropu, ale v případě, že máte více patrový dům, znamená to, že byste měli začít s úklidem od nejvrchnějšího patra a pokračovat postupně dolů. Kdybyste to udělali naopak, všechnu špínu byste si „nosili“ s sebou, a to nikdo asi nechce. Dalším důležitým bodem je správné rozvrstvení práce. Naplánujte si, co který den uděláte. Budete-li postupovat pomalu, dáte si na práci více záležet a nebudete mít k práci takový odpor.

Zajeďte i do těch nejvzdálenějších rohů
Takovéto klasické umytí nádobí, vysávání, či utírání prachu je samozřejmost. Tyto činnosti provádíte opakovaně, takřka každý den. Ale řekněte sami, komu se chce umývat okna či leštit koupelnu každý den? A tak zatímco na naší kvalitní moderní kuchyni si dáváme záležet a udržujeme ji v čistotě, například na takové místo za skříní či rohy u stropu tolik nedbáme. Ale i tady se usazuje špína a prach a je potřeba to jednou za čas pořádně vygruntovat. A tak pustíte-li se do „jarního ordnungu“, tak se vším všudy.